Free Guy – Gerçek Kahraman (2021)

Oyuncu kadrosunda Ryan Reynolds’ın yanı sıra Jodie Comer, Taika Waititi ve Joe Keery gibi isimleri bulunduran film, Guy’ın yaşadığı büyük uyanış bu uyanışın beraberinde getirdiği varoluşsal sorulara ve bu fikirler etrafında karakterler arasındaki ilişkiler sanal dünya ve gerçekliği ayırt eden çizginin git gide bulanıklaştığı izleyenlere yeni bir soluk kazandırma vaadi sunarak yola çıkıyor.Sabah her uyandığında bir öncekiyle aynı bir güne başlayan Guy, çalıştığı bankaya giderek sıradan bir yaşam sürerken etrafta pek de dikkat çekmeyen birisidir. Fakat bir gün bir şey keşfeder ve içine hapsolduğu kısır döngüyü kırmayı başarır. Guy aslında bir video oyununda arka planda bir oyuncu olduğunu anlar ve o gün ne yaşanırsa yaşansın ölmüş bile olsa sabah tekrar yeni bir güne başlar. Fakat artık gün yediden başladıktan sonra önceki gün neler olduğunu hatırlamaktadır. Artık sınırların olmadığı bu dünyada, kendi dünyasını farklı bir tarzda kurtaran adam olmaya kararlıdır. Guy artık kendini hiç olmadığı kadar özgür ve ne isterse onu yapabileceğinin farkına vardığında işler eğlenceli bir hâl almaya başlıyor..

Filmin geçtiği suç şehri Free City, gerçekten piyasaya sürülen bir oyun olsa, ben oynamak isterdim açıkçası. Eğlence, heyecan, aksiyon ve tempo hiç düşmüyor çok keyifli güzel bir yapımdı izlerken baya keyif aldım :)

Yönetmen: Shawn Levy / Senarist: Matt Lieberman / Yapımı: 2021 – ABD

Oyuncular;

Ryan Reynolds / Rolü : Guy – Jodie Comer / Rolü : Molotov Girl – Lil Rel Howery / Rolü : Buddy – Joe Keery / Rolü : Keys – Utkarsh Ambudkar / Rolü : Mouser – Taika Waititi / Rolü : Antoine – Tait Fletcher / Rolü : Viking Warrior / Security – Matty Cardarople / Rolü : Gamer

FRAGMAN

Şuna da göz atabilirsiniz: Ekşi Elmalar 2016

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WordPress Themes